Kurs rysunku architektonicznego katowice

Architektura wnętrz? A może wydział architektury i urbanistyki? Nieważne, który kierunek chcesz obrać, szkoła rysunku STUDIUM, w której od ponad 20 lat uczę rysunku i malarstwa, oferuje skuteczne przygotowanie do egzaminów wstępnych na wymarzoną uczelnię.

Precyzja w przygotowaniu

Kurs rysunku architektonicznego został opracowany specjalnie z myślą o przygotowaniu do egzaminu wstępnego na wydział Architektury. Kursanci najczęściej przygotowują się do studiów na uczelniach w Gliwicach, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, czy Raciborzu, ale wiedza, którą oferuje pracownia rysunku STUDIUM, w ramach kursu rysunku architektonicznego, pozwoli Ci podejść do egzaminów na dowolnej uczelni w Polsce.
97,5%

Zdawalność kursantów na wydziały architektury w latach 2010-2020.

Moduł I

Nauka podstaw rysunku odręcznego, w tym:

  • kompozycji – umiejętność komponowania na wyznaczonym obszarze
  • proporcji – umiejętność zaobserwowania proporcji i wynikających z tego uwarunkowań
  • perspektywy – jedno-, dwu- i trzyzbiegowa
  • waloru/światłocienia – w różnych technikach rysunkowych

Program zajęć obejmuje prace wykonywane z natury kolejno:

  • rysunek brył prostych – układy proste i złożone
  • martwe natury – proste i złożone
  • wnętrza – proste oraz historyczne
  • postać
  • architektura w plenerze

Moduł II

Nauka podstaw historii architektury – materiał zadawany jest do samodzielnego opanowania, natomiast podczas zajęć wspólnie sprawdzamy zdobytą wiedzę.

Moduł III

Nauka podstaw projektowania na potrzeby egzaminu wstępnego na architekturę.

Moduł IV

Moduł obejmujący zdobycie umiejętności wykonywania makiet na potrzeby egzaminu wstępnego na wydziale architektury.

Okres próbny

Początkowo „sprawdzamy siebie nawzajem” podczas okresu próbnego, trwającego w zależności od osoby, od 1 do góra 1,5 miesiąca. Owo „sprawdzanie” polega na uwzględnieniu czynnika czysto ludzkiego – poza, co oczywiste TALENTEM, wzajemnej akceptacji i umiejętności pracy w grupie.

Program kursu

Nauka rysunku odbywa w małych grupach (5-7 osób), sesje trwają 4 godziny, raz (sobota) lub dwa razy (środa i sobota) w tygodniu (do uzgodnienia po okresie próbnym).

Lekcje indywidualne

Kurs na architekturę, to przede wszystkim indywidualne podejście do Twoich potrzeb. Dlatego dla zainteresowanych istnieje możliwość dodatkowych lekcji w trybie indywidualnym (w tym również w domu kursanta).

Plenery

Kurs rysunku na architekturę to również organizowane plenery (letnie i jesienne) w obrębie Polski południowej oraz dwutygodniowe plenery wakacyjne (istnieje możliwość wyjazdów w Polsce oraz wyjazdów zagranicznych).

Chcesz się zapisać?
A może masz pytanie?

Jeśli zainteresował Cię kurs na architekturę lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego lub któregoś z pozostałych kursów rysunku i malarstwa – nie wahaj się zapytać! Niezwłocznie odpowiadam na każdą próbę kontaktu.
przejdź do kontaktu